Społeczna odpowiedzialność biznesu

Społeczna odpowiedzialność biznesu to główny temat polityki PAT Europe. Nasza siedziba jest w pełni neutralna energetycznie. Oferujemy miejsca pracy osobom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy oraz – jako firma organizująca oficjalne staże  – umożliwiamy studentom zdobycie doświadczenia zawodowego w naszej organizacji.
 
Neutralność energetyczna
Budując nasze nowe biuro, intensywnie szukaliśmy nowych możliwości jak najlepszego wykorzystywania energii. Z radością odkryliśmy, że zgodnie z badaniami  firmy Visser elektrotechniek możemy pracować w sposób zapewniający zerowe zużycie energii netto.
 
Całkowita neutralność energetyczna PAT Europe jest możliwa dzięki systemowi energii słonecznej opartemu na sprawdzonej na całym świecie technologii SolarEdge. System ten składa się z 336 paneli słonecznych i charakteryzuje się układem wschód-zachód. Taka konfiguracja zapewnia ciągłe wytwarzanie mocy w ciągu dnia. System zapewnia dobrą dystrybucję energii w chwilach szczytu: rano – podczas ładowania floty pojazdów; i po południu – podczas korzystania z wózków widłowych i wózków podnośnikowych. Co więcej, cały magazyn wyposażony jest w energooszczędne oświetlenie LED.
 
Osoby w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy
Uważamy, że dobrze jest dodawać coś od siebie społecznie jako hurtownik. Dlatego też oferujemy miejsca pracy osobom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji na rynku. Cieszymy się, że możemy pomóc tej grupie osób.
 
Nawiązaliśmy także partnerstwo z kilkoma zakładami pracy chronionej w regionie, aby również tej grupie osób coś zaoferować. To właśnie one wykonują dla nas cotygodniowe czynności związane z pakowaniem.
 
Firma organizująca oficjalne staże
PAT Europe oferuje studentom możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego. Zainteresowane osoby mogą odbyć staż (szkolenie zawodowe) lub praktyki (w trakcie nauki) w różnych oddziałach. Ze względu na płaską strukturę organizacyjną, studenci mogą nie tylko nauczyć się wykonywania różnego rodzaju istotnych czynności zawodowych, lecz również poznać system działania organizacji i sposoby postępowania ze współpracownikami.
 
Inicjatywa na rzecz zgodności ze standardami społecznymi w biznesie
W związku z działalnością PAT Europe w Azji, organizacja bierze udział w programie Inicjatywy Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (BSCI). Inicjatywa ma na celu zapewnienie dobrych warunków zatrudnienia. W ramach tej inicjatywy uwzględniono m.in. następujące kwestie:
 
  • Zapewnianie bezpiecznych i sprzyjających zdrowiu warunków w zakładzie pracy
  • Brak pracy przymusowej dla dzieci
  • Wypłata co najmniej gwarantowanej płacy minimalnej
  • Godziny pracy i nadgodziny
  • Ustalenie sposobu reprezentacji interesów pracowniczych
Uważamy, że ważne jest, abyśmy uwzględniali społeczną odpowiedzialność biznesu nie tylko wewnątrz własnej organizacji, lecz także w innych branżach, z którymi mamy kontakt, jeżeli tylko jest to możliwe.

Logowanie


Nie pamietasz hasła?

Odzyskiwanie hasła


On the 5th, 6th and with a phase-out of the 9th of December we are occupied with the yearly inventory.
Please take this into account with your orders, we are not able to send out goods on these dates.